• Biedronki

• DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada obchodziliśmy święto pluszowego misia. Była to świetna okazja do zaprezentowania swoich ulubionych przytulanek. Tego dnia Biedroneczki poznały historię powstania pluszowego misia, dowiedziały się też, z jakich materiałów jest robiony, a także poznały tytuły bajek i imiona znanych misiów. Na zakończenie powstały piękne prace wykonane metodą wyklejania kulkami bibuły.

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

4 listopada obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Dzieci w tym wyjątkowym dniu przybyły do przedszkola ubrane w przepiękne bajkowe stroje. Biedronki rozpoznawały bohaterów oraz segregowały rekwizyty z bajek. Na zakończenie odbył się bal, który był okazją do świetnej zabawy. Ten dzień sprawił nam wiele radości.

DZIEŃ DYNI – 31.10.2022

W poniedziałek obchodziliśmy w naszej grupie Święto Dyni. Biedroneczki sprawdziły jak dynia wygląda w środku, poznały jej rodzaje oraz dowiedziały się jakie pyszne potrawy można z niej przygotować wink Podczas zabaw matematycznych przeliczaliśmy dynie, układaliśmy je według wielkości oraz klasyfikowaliśmy według koloru. Na koniec graliśmy w dyniowe kręgle i wykonaliśmy pracę plastyczną techniką wydzieranki.

DZIEŃ DZIEWCZYNKI

11 października to święto wszystkich dziewczynek. Z tej okazji nasi chłopcy złożyli swoim koleżankom z grupy życzenia i wręczyli drobne prezenty. Spędziliśmy ten dzień bawiąc się przy muzyce. Było bardzo miło i wesoło! smiley

Wycieczka do Wioski Indiańskiej "Fort Hantajo" w Borzychach

4 października odbyła się wycieczka do Wioski Indiańskiej w Borzychach. Dzieci zwiedziły wioskę, wzięły udział w różnych grach i zabawach, m.in. strzelały z łuku, rzucały włócznią i przeszły indiański tor przeszkód. Mieliśmy również ognisko, podczas którego piekliśmy kiełbaski. Na zakończenie wycieczki odbyły się warsztaty rękodzieła, na których dzieci samodzielnie wykonały naszyjniki z bizonem oraz trop na drewnianym krążku. Wyjazd był bardzo udany. Wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni! smiley

DZIEŃ CHŁOPAKA

30 września obchodziliśmy w naszej grupie niezwykłe święto: Dzień Chłopaka. Z tej okazji nasze dziewczynki złożyły chłopcom życzenia i wręczyły drobne upominki. Nie zabrakło też gier i zabaw przy muzyce. Spędziliśmy ten dzień na wesoło!

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września obchodziliśmy bardzo ważne święto – Dzień Przedszkolaka. Biedronki spędziły ten dzień na grach i zabawach. Zrobiliśmy wspólnie przepyszną sałatkę owocową oraz wzięliśmy udział w Ogólnopolskiej Akcji „Dzień Przedszkolaka to ważne święto, uczcijmy je razem tańcem i piosenką”. Na zakończenie odbyła się sesja zdjęciowa i każdy przedszkolak otrzymał słodki upominek.

• DZIEŃ KROPKI

15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto, które stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania kreatywności dzieci. Z tej okazji „Biedronki” poznały historię dziewczynki o imieniu Vashti, prezentowały swoje talenty oraz stworzyły kolorowe, jesienne drzewa.